Прваци у школској библиотеци

феб 27, 2024 | Библиотека

Током фебруара, прваци наше школе посетили су школску библиотеку где их је библиотекарка упознала са библиотеком и њеним садржајима. Повод за дружење у школској библиотеци била је вест да су наши најмлађи ђаци научили сва штампана слова ћириличног писма.

Током кратке радионице имали су прилику да разгледају фотографије најстаријих светских библиотека, да сазнају како су књиге стваране и чуване у далекој прошлости, а како изгледају библиотеке новог доба. Прваци су активно учествовали у радионици и говорили о томе шта све могу да нађу у библиотеци, која су то правила која поштујемо и како се опходимо према књигама.

Библиотекарка је првацима уручила чланске карте школске библиотеке, а они су изабрали „медено слово” као награду за успешно савладану азбуку.