ЕКСКУРЗИЈА УЧЕНИКА ОСМОГ РАЗРЕДА

нов 12, 2023 | Екскурзије, Новости

Ученици осмог разреда су ове школске године ишли на тродневну екскурзију од 5.-7. новембра. Првог дана су посетили Голубачку тврђаву и неолитско археолошко насеље Лепенски вир где су се уз одличне туристичке водиче упознали са историјом ових крајева. На крају првог дана обишли су и турско утврђење Фетислам које се налази на самом улазу у Кладово и представља једно од најлепших утврђења поред Дунава. Други дан је био резервисан за обилазак ХЕ”Ђердап 1″где су уживали у занимљивим причама о изградњи ХЕ, како функционишу бродске преводнице и видели халу са турбинама. У послеподневним часовима стигли су у Неготин где су обишли Музеј Крајине у чијем саставу се налазе Мокрањчева кућа, Археолошки музеј и спомен кућа Хајдук Вељка. Прошетали су се централном градском улицом где су могли да виде споменик Хајдук Вељку и Ђорђу Станојевићу. Дружење су наставили у хотелу “Ђердап” у Кладову где су и били смештени , као и у дискотеци у центру града.
Последњег дана екскурзије обишли су и прелепу Рајкову пећину у близини Мајданпека, где су уживали у обиласку са локалним водичем и дивили се пећинским украсима различитих облика и боја. Последње одредиште је био обилазак предивног Сребрног језера и уживање у последњим зрацима сунца који су се огледали у води.
Као и увек сви су били тужни што се екскурзија брзо завршила и што се ближи крај дружења у основној школи.